Gilla oss på Facebook.

Vårt Team

Rörmannen i Bromma AB består av ett härligt, socialt och kompetent gäng! Här finns en ledning som har funnits med sedan starten av företaget. En drift som är öppen för förändring och nytänkande. Med denna kombination ser vi till att alltid ligga i framkant vad det gäller utveckling, utbildning och teknik.

Rörmannen i Bromma AB är inget företag man blir anställd inom och sedan passerar, här stannar man och växer! Vi tar in praktikanter, lärlingar på rekommendation och via kontakter.

Teknikern ifrån Rörmannen i Bromma AB bär alltid legitimation och där syns även behörigheten och certifieringen Säker Vatten Installation.

Kontaktuppgifter på våra anställda

Rörmannen-auktoriserad-VVS

Ronnie Ericsson

Yrke:VD/CEO
Anställd sedan: 2003
E-post: ronnie@rormannen.se

Rörmannen

Robert Pettersson

Yrke: Ordförande/VVS Tekniker
Utbildningar: VVS, Heta Arbeten 2017 & Säker Vatten 2016
Anställd sedan: 1981
Inriktning: Ansvarig samordnare för alla renoveringar & tillbyggnader, ROT.
E-post: robban@rormannen.se

Rörmannen

Hans Blumenthal

Yrke: Arbetsledare
Anställd sedan: 1979
E-post: hasse@rormannen.se

Rörmannen

Jakob Fafara

Yrke: VVS Tekniker
Utbildningar: VVS & Säker Vatten 2016
Anställd sedan: 2007
Inriktning: Nyinstallationer värmepumpar. Utbyten värmepumpar.
E-post: jakob@rormannen.se

Rörmannen

Göran Ferde

Yrke: VVS Tekniker/Service & Reparationer alla värmepumpar.
Utbildningar: VVS, Heta Arbeten 2017 & Säker Vatten 2016
Anställd sedan: 1995
Inriktning: Värmepumpar
E-post: goran@rormannen.se

Leif Borglund

Yrke: VVS Tekniker
Utbildningar: VVS & Säker Vatten 2016, Heta Arbeten 2018
Anställd sedan: 2003
Inriktning: Servicemontör
E-post: leffe@rormannen.se

Rörmannen

Peter Svanberg

Yrke: VVS Tekniker
Utbildningar: VVS, Gas, Heta Arbeten 2017 & Säker Vatten 2016
Anställd sedan: 1991
Inriktning: GAS Installationer, Uppdrag åt Kommuner
E-post: peter@rormannen.se

Rörmannen

Stefan Olausson

Yrke: VVS Tekniker
Utbildningar: VVS, Heta Arbeten & Säker Vatten 2016
Anställd sedan: 2007
Inriktning: Stambyte, ROT, Vatten/Avlopp/Värme, Värmepumpar
E-post: stefan@rormannen.se

Rörmannen

Tommy Wallin

Yrke: VVS Tekniker
Utbildningar: VVS, Heta Arbeten & Säker vatten 2016
Anställd sedan: 1987
Inriktning: Stambyte, ROT, Vatten/Avlopp/Värme, Värmepumpar
E-post: tommy@rormannen.se

Rörmannen

Frank Ferro

Yrke: VVS Tekniker
Utbildningar: VVS & Säker Vatten 2016, Heta Arbeten 2018
Anställd sedan: 1995
Inriktning: Serviser (Vatten/Avlopp fastighet till gata). A+B Ventiler Sthlm VA
E-post: frank@rormannen.se

Rörmannen

Hasan Erdogdu

Yrke: VVS Lärling
Utbildningar: Heta Arbeten & Säker Vatten 2016
Anställd sedan: 2015
Inriktning: Värmepumpar
E-post: hasan@rormannen.se

Rörmannen

Mattias Gladh

Yrke: VVS Lärling
Utbildningar: VVS Utbildning Lärnia 2017-2018. Säker Vatten 2018. Svetsprov 1.0
Anställd sedan: 2018
Inriktning:
E-post: mattias@rormannen.se

Rörmannen

Christer Ericsson

Yrke:
E-post: christer@rormannen.se